Başkan Zeynep Köksal Yaykıran

Başkan Zeynep Köksal Yaykıran

Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Öğrenciler,

1993 senesinde babam Güntekin Köksal tarafından kurulan ve 22 yıl süreyle annem Pınar Köksal tarafından yönetilen, 2016 yılı itibariyle başkanlığını devraldığım Köksal Eğitim Vakfı adına seslenmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum.
Çok değil, 17 sene önce ben de sizler gibi üniversiteye adım atmıştım. (Şu anda 17 yıl size çok gibi gelebilir biliyorum, nitekim bazılarınız sadece 17 yaşındasınız, ama hayat su, akıp gidiyor…)
Üniversiteye ilk başladığım zamanlar hala aklımda. İçimde dünyayı değiştirecek bir güç olduğunu, sınırsız enerjim olduğunu hissediyordum. Hayallerim çok büyüktü. Her zaman hep en yüksekleri hedefledim. İnsan sizin yaşlarınızda korkusuz ve biraz umarsız oluyor. Yaşınızın gereği, “deli”kanlısınız işte. Hayatınızın en tatlı dönemlerindesiniz. Tatlı diyorum çünkü gençliğin enerjisini hemen hiç bir güç soldurmaya yetmiyor. Önemli olan bu yoğun enerjinizi verimli kullanmanız ve dışa sevgi ve saygı ile vurmanız.
Derslerinizde başarılı olmayı hedefleyin, ama hayatı da kaçırmayın. Okuduğunuz üniversitelerin sosyal hayatına mutlaka dahil olun. Hobiniz olmadan ve hobinizi geliştirmeden üniversitenizden mezun olmayın. İş hayatında hobileri çok olan insanlar daha kolay yer edinirler. Hayat sadece okul olmadığı gibi, sadece iş de değildir. Üniversiteler, sosyal yönünüzü geliştirmenize olanak sağlayan kurumlardır. Çeşitli öğrenci klüplerinde aktif rol oynayın. Böylelikle hem okulun, hem de okumanın tadını aynı anda çıkarabilme şansı yakalarsınız. Ayrıca okuduğunuz yıllar içerisinde mutlaka staj yapmaya çalışın. Okuldan iş bilmeyen mezunlar olarak çıkmak istemezsiniz.
Köksal Eğitim Vakfı olarak bizim en büyük idealimiz, içinde insan sevgisi barındıran, çalışkan, kabiliyetli, kendisine olduğu kadar etrafına da fayda sağlayabilen, modern, yüzünü ilme,bilime ve sanata çevirmiş, yeniliklere açık, siz sevgili gençlere destek olabilmek. Temennimiz, sizler de iş hayatına atıldıktan sonra bu destek ağımızı, sizlerle daha da geliştirmek.
Size sadece maddi olarak destek olmak istemiyoruz. Üniversitede okuduğunuz yıllar süresince sizi pek çok sanatsal aktiviteye, eğitim programına, mentörlük programlarına, konser organizasyonlarına ve daha nice KEV organizasyonuna davet etmek istiyoruz. Diliyoruz ki, okuduğunuz yıllar süresince, siz sadece başarınızı koruyun ve hayata dahil olmaya başlayın. KEV aracılığıyla farklı organizasyonlarla okul dışında kendinizi daha da geliştirmeye çalışın.
Biz aydınlık, ilme, bilime, sanata, farklılıklara ve çalışmaya değer veren, başarılı ve yüreğinde insan sevgisi taşıyan bir Türk gençliği ile yarınlarımızın kararmayacağını biliyoruz. Çocuklarımıza bırakmak istediğimiz özgür, demokratik, laik, insan ve canlı haklarının gözetildiği, eşitlikçi bir Türkiye ve gelecek için sizin gibi değerli gençlerimize fırsat eşitliği sunmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Siz çalışmaktan, üretmekten, yaratmaktan vazgeçmeyin. Başarı sizi bulacaktır.
Sevgi kalbinizden ayrılmasın…